KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418195
nr 1541 8195
Harald Brandberg
(1899-1971), Sverige
Oljemålning, Vintermotiv Dalarna. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 30x50 cm, yttermått inklusive ram: 43x64 cm
Harald Brandberg, svensk bildkonstnär född 1899, död 1971.
Utrop:
600 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:23:07
Harald Brandberg
Läs mer om Harald Brandberg