KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15835057

nr 1583 5057

Evald Björnberg

(1895-1974), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 58x69cm, yttermått inklusive ram: 71x81cm

Kondition: färbortfall

Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.

Utrop:

500 kr

måndag 4 december 2023
kl 18:32:06

Evald Björnberg

Läs mer om Evald Björnberg