KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8638046
*
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 19:44:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 23:07:33
1
3.200 kr
2/12 18:19:52
2
3.200 kr
2/12 18:20:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04
*
Marc Henzel
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 23:07:33 | 1 | 3.200 kr |
| 2/12 18:19:52 | 2 | 3.200 kr |
| 2/12 18:20:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04



