Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11955259



*

nr 1195 5259


Karl Vilhelm Anstensen

(1913-2001), Norge


Oljemålning, "Hönshus på sörlandet". Olja på duk, 59x79


Karl Vilhelm Anstensen, norsk bildkonstnär född 1913, död 2001.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.200 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 augusti 2018
kl 18:39:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/8 09:56:12 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Karl Vilhelm Anstensen

Karl Vilhelm Anstensen, norsk bildkonstnär född 1913, död 2001.

Läs mer om Karl Vilhelm Anstensen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk norden nordeuropa norge norsk olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr