ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3168482
*
nr 316 8482
Spegel
Rekt, H.130
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 juni 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 12:29:02
1
150 kr
28/5 09:52:52
2
200 kr
30/5 14:37:10
3
250 kr
30/5 22:47:54
4
450 kr
1/6 10:01:36
2
350 kr
1/6 10:02:02
2
450 kr
1/6 10:02:39
2
550 kr
1/6 11:08:47
5
650 kr
1/6 15:41:50
6
Vinnande bud
1/6 15:43:54
6
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 316 8482
Spegel
Rekt, H.130
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 1 juni 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/5 12:29:02 | 1 | 150 kr |
| 28/5 09:52:52 | 2 | 200 kr |
| 30/5 14:37:10 | 3 | 250 kr |
| 30/5 22:47:54 | 4 | 450 kr |
| 1/6 10:01:36 | 2 | 350 kr |
| 1/6 10:02:02 | 2 | 450 kr |
| 1/6 10:02:39 | 2 | 550 kr |
| 1/6 11:08:47 | 5 | 650 kr |
| 1/6 15:41:50 | 6 | Vinnande bud |
| 1/6 15:43:54 | 6 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



