KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12198481
nr 1219 8481
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsning, 21/75, Signerad, bladets mått: 29x20
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:37:22
25/11 20:34:54
300 kr
26/11 19:40:47