GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner service 10381112
*
nr 1038 1112
DINNER SERVICE
46 pieces, Figgjo Flint, Norway,
46 delar, Figgjo Flint, Norge
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:35:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/5 06:51:09
1
1.200 kr
16/5 14:43:40
2
900 kr
16/5 14:43:40
1
1.000 kr (Robot)
16/5 15:45:30
2
1.100 kr
16/5 15:45:30
1
1.200 kr (Robot)
16/5 15:46:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk figgjo flint kaffekopp kaffekoppar kaffeservis mat norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:36
-
6016 PLATES
2 pcs, China. Diameter: 16 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:02
*
DINNER SERVICE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1112
DINNER SERVICE
46 pieces, Figgjo Flint, Norway,
46 delar, Figgjo Flint, Norge
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/5 06:51:09 | 1 | 1.200 kr |
| 16/5 14:43:40 | 2 | 900 kr |
| 16/5 14:43:40 | 1 | 1.000 kr (Robot) |
| 16/5 15:45:30 | 2 | 1.100 kr |
| 16/5 15:45:30 | 1 | 1.200 kr (Robot) |
| 16/5 15:46:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk figgjo flint kaffekopp kaffekoppar kaffeservis mat norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:36 -
6016 PLATES
2 pcs, China. Diameter: 16 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:02



