KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11796022
*
nr 1179 6022
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 2 st, Stadshuset & Katarina Kyrka, motivet: 15x15 & 16,5x11,5
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:06:12
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Erik Ekroth
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
nr 1179 6022
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 2 st, Stadshuset & Katarina Kyrka, motivet: 15x15 & 16,5x11,5
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



