Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 16163213



*

nr 1616 3213


Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige


Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, påskrift a tergo. Image dimensions: 29x20 cm, outer dimensions including frame: 44x34 cm,


DRAWING, Signerad, påskrift a tergo. Bildmått: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm


Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday April 29 2024
at 20:17:49


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/4 22:25:16 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Bengt Lindström

Bengt Lindström, born 1925, dead 2008, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Bengt Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt lindström påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr