SILVER & METAL / Silver / Skål med hänklar 15186219
nr 1518 6219
Skål med hänklar
silver, late 19th century, import mark, rococo style. Length: 33 cm, weight: 320,
silver, sent 1800-tal, importstämplar, rokokostil. Längd: 33 cm, vikt: 320
1500
SEK 1500
Monday January 30 2023
at 20:12:27
1.200 kr
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver