KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13771024
*
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:35:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 13:35:20
1
1.000 kr
8/2 20:27:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55
*
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
nr 1377 1024
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, D Bergmann med luta. Signerad. Olja på duk, 102x88 cm, yttermått inklusive ram: 120x106 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 13:35:20 | 1 | 1.000 kr |
8/2 20:27:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: d bergmann med luta europa josef jungwirth olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55