SILVER & METAL / Silver / Brännvinssked 6057721
nr 605 7721
Brännvinssked
silver, 1600-talets andra hälft, jordfynd, ostämplad, repaired.
Silver, 1600-talets andra hälft, jordfynd, ostämplad
Condition: lagad
SEK 1400
Monday October 19 2009
at 19:45:52
800 kr
650 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver