KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807296

nr 1480 7296

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Torg. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 18:23:17

25/7 21:15:54 1      Vinnande bud

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon