LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11107135
*
nr 1110 7135
TABLE LAMP
1960s,
1960-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 22 2017
at 20:57:14
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/5 19:14:31
1
Vinnande bud
22/5 19:52:49
1
justering av budtak
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 7135
TABLE LAMP
1960s,
1960-tal
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/5 19:14:31 | 1 | Vinnande bud |
| 22/5 19:52:49 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
19 jan at 19:27 -
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:13



