KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16642015
nr 1664 2015
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, "Vår i Parken". Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 38x38 cm, yttermått inklusive ram: 53x53 cm
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 december 2024
kl 19:26:38
1/12 07:03:13