KONST / Litografier / Färglitografi 15407221
nr 1540 7221
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi, bildmått: 31x24 cm, yttermått inklusive ram: 55x45 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 maj 2023
kl 19:10:21
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr