GLASS & CERAMICS / Ceramics / Fat 4297036
nr 429 7036
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Fat , fajans, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, 40-tal, 34x26 cm, blommor, signerad '(studiohanden) F 75). Målarsignatur Maja Snis. Nagg och glasyrskada
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
1000
SEK 700
Monday September 25 2006
at 16:00:01
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg