ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5246615
*
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 22:17:46
1
1.600 kr
12/5 11:13:41
2
2.000 kr
12/5 11:16:07
1
2.000 kr
12/5 11:17:02
1
2.500 kr
12/5 14:04:07
3
2.500 kr
12/5 15:41:32
4
3.100 kr
12/5 15:47:45
1
3.000 kr
12/5 15:50:05
1
ledande budet*
12/5 15:52:02
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 22:17:46 | 1 | 1.600 kr |
| 12/5 11:13:41 | 2 | 2.000 kr |
| 12/5 11:16:07 | 1 | 2.000 kr |
| 12/5 11:17:02 | 1 | 2.500 kr |
| 12/5 14:04:07 | 3 | 2.500 kr |
| 12/5 15:41:32 | 4 | 3.100 kr |
| 12/5 15:47:45 | 1 | 3.000 kr |
| 12/5 15:50:05 | 1 | ledande budet* |
| 12/5 15:52:02 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



