Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Burk med lock 5577130



*

nr 557 7130


Burk med lock

Lenght: ()


keramik, signerad, Hans Hedberg, 28


Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 3100

Auction date:

Monday December 8 2008
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/12 12:08:10 1      1.500 kr
5/12 12:42:57 2      2.000 kr
7/12 16:50:39 3      1.800 kr
7/12 16:51:35 3      2.000 kr
7/12 16:51:54 3      2.100 kr
8/12 10:11:02 2      2.500 kr
8/12 12:26:21 3      2.300 kr
8/12 12:27:13 3      2.500 kr
8/12 12:43:39 3      2.600 kr
8/12 15:46:04 2      hidden*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: burk med lock hans hedberg keramik
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:55
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:24
  • 7015 GLAZED TILES
    27 pieces, Holland, 18th century, 13, 5x13, 5 ca, ..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:07




Ladda ner broschyr