KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17121008

nr 1712 1008

Anton Genberg

(1862-1939), Sverige

Oljemålning, Kvinna på väg. Signerad, daterad -88. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 juni 2025
kl 18:02:18

29/6 22:18:04 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 jun

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anton Genberg

Läs mer om Anton Genberg