KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17121008
nr 1712 1008
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Kvinna på väg. Signerad, daterad -88. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:02:18
29/6 22:18:04
- Klassiska
30 jun
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anton Genberg
Läs mer om Anton Genberg