KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14075455

nr 1407 5455

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1922. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 5 juli 2021
kl 19:38:17

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin