ART / Oil paintings / Oil painting 15781015
nr 1578 1015
Henry John Yeend King
(1855-1924), Storbritannien
Henry John Yeend King (1855-1924), Great Britain. ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Oil on panel, 40x30 cm, outer dimensions including frame: 50x60 cm. Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud, damages on frame.
OIL PAINTING, ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm. Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud
Condition: ramskador
Henry John Yeend King, British painter, born 1855, dead 1924.
4000
Monday November 13 2023
at 16:15:00
Nov 13
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Read more about Specialauktion för Stadsbrudskåren
Henry John Yeend King
Read more about Henry John Yeend King