KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12848128
*
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 17:14:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
Läs mer om Ove Jepsen
nr 1284 8128
Ove Jepsen
(f. 1934), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk målare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 17:14:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ove Jepsen
Ove Jepsen van Reenen, dansk-svensk mÃ¥lare, tecknare och diktare född 1934 i Danmark.Läs mer om Ove Jepsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt europa komposition norden olja på pannå oljemålningar ove jepsen skandinavien skandinavisk
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



