KONST / Litografier / Litografier 14655153
nr 1465 5153
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 43/100, yttermått inklusive ram: 52x59cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:35:40
28/4 21:40:12
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén