ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13956207
*
nr 1395 6207
Spegel
1800-tal, Förgylld, 120x70 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 18:45:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 15:24:20
1
1.600 kr
29/4 17:39:09
2
1.600 kr
29/4 17:39:09
1
1.600 kr (Budbetjänt)
1/5 06:47:10
3
1.700 kr
3/5 18:33:43
3
1.800 kr
3/5 18:34:37
3
1.800 kr
3/5 18:35:48
2
2.200 kr
3/5 18:36:40
3
2.200 kr
3/5 18:36:40
2
2.200 kr (Budbetjänt)
3/5 18:37:02
3
2.400 kr
3/5 18:38:43
2
Vinnande bud
3/5 18:39:01
2
justering av budtak
3/5 18:40:35
3
2.800 kr
3/5 18:40:35
2
(budbetjänt)
3/5 18:44:27
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1395 6207
Spegel
1800-tal, Förgylld, 120x70 cm
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 15:24:20 | 1 | 1.600 kr |
| 29/4 17:39:09 | 2 | 1.600 kr |
| 29/4 17:39:09 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 1/5 06:47:10 | 3 | 1.700 kr |
| 3/5 18:33:43 | 3 | 1.800 kr |
| 3/5 18:34:37 | 3 | 1.800 kr |
| 3/5 18:35:48 | 2 | 2.200 kr |
| 3/5 18:36:40 | 3 | 2.200 kr |
| 3/5 18:36:40 | 2 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 3/5 18:37:02 | 3 | 2.400 kr |
| 3/5 18:38:43 | 2 | Vinnande bud |
| 3/5 18:39:01 | 2 | justering av budtak |
| 3/5 18:40:35 | 3 | 2.800 kr |
| 3/5 18:40:35 | 2 | (budbetjänt) |
| 3/5 18:44:27 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



