KONST / Litografier / Serigrafi 8838534
nr 883 8534
Bertil Öhlund
(1923-2003), Sverige
Serigrafi, Bertil Öhlund (1923-2003), "Tension" sign. 1957, 9/35, motivet: 34x25
Bertil Öhlund, född 1923 i Solna, död 2003, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 24 mars 2014
kl 18:48:42
150 kr
350 kr
Bertil Öhlund
Läs mer om Bertil Öhlund