KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036019
nr 403 6019
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Frida', Signerad och daterad 1960, uppklistrad på duk 56 x 73 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason