ART / Etchings etc / Colour etching 13967003
nr 1396 7003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 16/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 16/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 600
Monday May 10 2021
at 18:34:34
100 kr
250 kr
300 kr (Robot)
400 kr
450 kr (Robot)
500 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander