KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11648030
nr 1164 8030
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Puss", 175/200, motivet: 30x25
Kondition: slitage
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 februari 2018
kl 19:52:21
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis