KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343387
nr 1234 3387
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Torghandel vid kanal, ej ram, Signerad. Olja på duk, 36x44
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 februari 2019
kl 20:01:27
7/2 16:14:15
150 kr
11/2 17:40:59
Wilhelm Tupy
Läs mer om Wilhelm Tupy