SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 6056629
*
nr 605 6629
Bordssurtout
för fyra flaskor, pläter, 1700-tal. , höjd: 30
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssurtout fyra flaskor kryddställ nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22
-
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06
-
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56
-
7032 Kaffeskedar
silver, 12 st. Längd: 11 cm. Vikt: 125 gr ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
*
Bordssurtout
nr 605 6629
Bordssurtout
för fyra flaskor, pläter, 1700-tal. , höjd: 30
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssurtout fyra flaskor kryddställ nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22 -
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06 -
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56 -
7032 Kaffeskedar
silver, 12 st. Längd: 11 cm. Vikt: 125 gr ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57



