Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 6492479



*

nr 649 2479


ETCHING

18th century, England, samtida ram, 24x32, damaged by damp.


1700-tal, England, samtida ram, 24x32


Condition: fuktskadad

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday August 2 2010
at 17:42:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/7 23:01:52 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england etsningar europa grafik gravyr samtida ram
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 900

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:55




Ladda ner broschyr