KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15495131
nr 1549 5131
Akvarell
signerad, akvarell, Fors, Highland, 31x49 cm, yttermått inklusive ram: 58x75 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:40:19
18/6 17:15:11
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk