KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12308060

nr 1230 8060

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålningar, 3 st, Lillsjö. Signerad, Olja på pannå, 38x46

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:50:17

21/1 17:35:10 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén