Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 12601319



*

nr 1260 1319


Bordslampfot

keramik, Signerad, Finland. Höjd: 52 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 juni 2019
kl 20:56:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 21:18:48 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk
  • 9379 Bordslampa
    Boda Åfors, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:28
  • 9013 Bordslampa
    Monica Backström (1939-2020), Sverige, Pukeberg, m..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:05
  • 9108 Bordslampfot
    Rosenthal, porslin, (fd urna)H. 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 feb kl 18:50




Ladda ner broschyr