ART / Sculptures and works of art / Wooden sculpture 16737085

nr 1673 7085

Carl Johan Trygg

(1887-1954), Sverige

Carl Johan Trygg (1887-1954), (tillskriven), Fingerkrok, otydlig signering, dated 1917. Length: 33 cm. Width: 10 cm, height: 23 cm, wear, cracks.

WOODEN SCULPTURE, Carl Johan Trygg (1887-1954), (tillskriven), Fingerkrok, otydlig signering, daterad 1917. Längd: 33 cm. Djup: 10 cm, höjd: 23 cm

Condition: slitage, spricka/ sprickor

Carl Johan Trygg, born 1887, dead 1954.

Yes

1500

SEK 1000

Monday January 20 2025
at 20:03:16

20/1 17:27:24 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Carl Johan Trygg

Read more about Carl Johan Trygg