KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824410
nr 1382 4410
Helge Cardell
(1902-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, "svart gavel". Olja på duk, 32x45, yttermått inklusive ram: 42x55 cm
Helge Cardell, svensk målare född i Malmö 1902, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:18:37
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Helge Cardell
Läs mer om Helge Cardell