ART / Sculptures and works of art / Sculpture 6801763
*
nr 680 1763
SCULPTURE
ceramics, a cat, height: 35, obetydlig nagg,
keramik, katt, höjd: 35, obetydlig nagg
Estimate:
700
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday February 7 2011
at 18:21:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/2 22:30:58
1
900 kr
7/2 13:35:38
2
1.000 kr
7/2 16:32:21
3
1.200 kr
7/2 17:04:08
2
1.200 kr
7/2 18:15:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv katt keramik konsthantverk obetydlig nagg skulptur
-
1018 CENTERPIECE
bowls, one pair, Brons/opalinglas, 19th century. D..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:42
-
1017 CENTERPIECE
bowls, one pair, around year 1800, France, brons/k..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:53
-
8206 PAPER-WEIGHT
brons/sten, putto. Length: 13 cm, height: 11 cm,
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:11
-
8129 Figurkärl
3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:52
-
8123 ICONS
8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
Present: SEK 600
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:22
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:48
*
SCULPTURE
nr 680 1763
SCULPTURE
ceramics, a cat, height: 35, obetydlig nagg,
keramik, katt, höjd: 35, obetydlig nagg
| Estimate: | 700 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday February 7 2011 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/2 22:30:58 | 1 | 900 kr |
| 7/2 13:35:38 | 2 | 1.000 kr |
| 7/2 16:32:21 | 3 | 1.200 kr |
| 7/2 17:04:08 | 2 | 1.200 kr |
| 7/2 18:15:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv katt keramik konsthantverk obetydlig nagg skulptur
-
1018 CENTERPIECE
bowls, one pair, Brons/opalinglas, 19th century. D..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:42 -
1017 CENTERPIECE
bowls, one pair, around year 1800, France, brons/k..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:53 -
8206 PAPER-WEIGHT
brons/sten, putto. Length: 13 cm, height: 11 cm,
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:11
-
8129 Figurkärl
3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:52 -
8123 ICONS
8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
Present: SEK 600
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:22 -
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:48



