LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 12353337
nr 1235 3337
CANDLESTICKS
one pair, tin, late gustavian style. Height: 16 cm, wear, damages.
ett par, Tenn, sengustavianska. Höjd: 16 cm
Condition: slitage, skador
SEK 200
Monday February 18 2019
at 18:20:26
100 kr
150 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn