Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9111104



*

nr 911 1104


Hans Ångsäter

(f. 1935), Sverige


Hans Ångsäter (b. 1935), par, signed with monogram, 27x21,


MIXED MEDIA (F), Hans Ångsäter (f. 1935), par, monogramsignerad, 27x21


Hans Ångsäter, born 1935, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 15 2014
at 20:05:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/9 15:39:30 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Hans Ångsäter

Hans Ångsäter, born 1935, Swedish painter.

Read more about Hans Ångsäter
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hans ångsäter par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 7154 INDIAN INK DRA..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. ”Slas”. Si..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37




Ladda ner broschyr