KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7954443
nr 795 4443
Bengt Tandberg
(1874-1948), Sverige
Oljemålning, Bengt Tandberg (1874-1948), riddare till häst, signerad, -32, olja på duk, 66x98
Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 december 2012
kl 18:14:46
500 kr
500 kr
Bengt Tandberg
Läs mer om Bengt Tandberg