KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618066
nr 1561 8066
Ã…ke Johansson
(1893-1968), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på duk, bildmått: 36x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x39 cm
Kondition: skadad duk
Åke Johansson, svensk bildkonstnär född i Mora 1893, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:13:24
29/8 23:27:41
31/8 10:03:11
Ã…ke Johansson
Läs mer om Ã…ke Johansson