BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9635116
*
nr 963 5116
Ljusstakar
1 par, Pläter, 1800-tal, höjd: 24 cm
Kondition: borrade
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 18:35:25
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:57
-
7061 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:50
-
7127 Ljusstakar
Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:25
*
Ljusstakar
Kondition: borrade
nr 963 5116
Ljusstakar
1 par, Pläter, 1800-tal, höjd: 24 cm
Kondition: borrade
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:57
-
7061 Ljusstakar
2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:50 -
7127 Ljusstakar
Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:25



