SILVER & METAL / Silver / Pokal 4195355
nr 419 5355
Pokal
Lenght: ()
silver, 1766, Norrköping, Nils Orstedt , delvis förgylld, höjd: 10
2000
SEK 1500
Monday July 17 2006
at 16:00:00
3/7 11:54:56
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver