KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893046
nr 1589 3046
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x81 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:17:38
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Karl Bergman
Läs mer om Karl Bergman