KONST / Litografier / Färglitografi 10302651
*
nr 1030 2651
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 20:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 19:28:17
1
1.900 kr
11/4 20:37:21
2
1.700 kr
11/4 20:37:21
1
1.800 kr (Budbetjänt)
11/4 20:37:38
2
1.900 kr
11/4 20:37:38
1
1.900 kr (Budbetjänt)
11/4 20:39:19
2
2.000 kr
11/4 20:40:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
-
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 1030 2651
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/4 19:28:17 | 1 | 1.900 kr |
| 11/4 20:37:21 | 2 | 1.700 kr |
| 11/4 20:37:21 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 20:37:38 | 2 | 1.900 kr |
| 11/4 20:37:38 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 20:39:19 | 2 | 2.000 kr |
| 11/4 20:40:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12 -
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



