Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12256018



*

nr 1225 6018


Ellen Favorin

(1853-1919), Finland


Oljemålning, Vinterkust. Sign EF. Olja på duk, 41x87 cm


Ellen Favorin, finlandssvensk bildkonstnär född 1853, död 1919.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 17 december 2018
kl 20:26:38



  • Konstnär/Designer

Ellen Favorin

Ellen Favorin, finlandssvensk bildkonstnär född 1853, död 1919.

Läs mer om Ellen Favorin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellen favorin europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar vinterkust
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr