ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15343107
*
nr 1534 3107
Spegel
Mässingsram, 90x80 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 april 2023
kl 20:52:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:12:38
1
Vinnande bud
16/4 21:30:49
2
200 kr
16/4 21:30:49
1
250 kr (Budbetjänt)
16/4 21:31:13
2
300 kr
16/4 21:31:13
1
350 kr (Budbetjänt)
16/4 21:31:37
2
400 kr
16/4 21:31:37
1
(budbetjänt)
17/4 19:12:14
1
justering av budtak
17/4 19:59:19
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1534 3107
Spegel
Mässingsram, 90x80 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 18:12:38 | 1 | Vinnande bud |
| 16/4 21:30:49 | 2 | 200 kr |
| 16/4 21:30:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 16/4 21:31:13 | 2 | 300 kr |
| 16/4 21:31:13 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 16/4 21:31:37 | 2 | 400 kr |
| 16/4 21:31:37 | 1 | (budbetjänt) |
| 17/4 19:12:14 | 1 | justering av budtak |
| 17/4 19:59:19 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



