Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7084218



*

nr 708 4218


Berta Svensson-Piehl

(1892-1963), Sverige


Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46


Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 augusti 2011
kl 18:49:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/8 16:05:33 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Berta Svensson-Piehl

Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.

Läs mer om Berta Svensson-Piehl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr