KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16483135
nr 1648 3135
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Orbaden". Olja på pannå, 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 20:27:32
6/10 19:44:21
7/10 18:29:27
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell